Ministerstvo práce a sociálních věcí
Olomoucký kraj –Podprogram č. 1, č. 2 – RANÁ PÉČE
Olomoucký kraj – Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi
Poskytování sociální služby sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi je hrazeno v rámci projektu Služby sociální prevence v Olomouckém kraji, reg. č.: CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_005/0000057, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Projekt je financován z prostředků Fondu evropské pomoci nejchudším osobám prostřednictvím Operačního programu potravinové a materiální pomoci a státního rozpočtu ČR.
NADACE:
NROS – NADACE ROZVOJE OBČANSKÉ SPOLEČNOSTI – Včasná pomoc dětem
Projekt – Spolu jedeme dál!
Projekt je zaměřen na včasnou podporu vývoje dítěte s mentálním a kombinovaným postižením včetně dětí s PAS od narození do 7 let věku v Olomouckém kraji. Zaměří se na podporu rodičovských kompetencí, podporu vývoje dítěte a rozvoj jejich kompenzačních mechanismů. Dále dojde k uspokojení žadatelů o službu rozšířením nabídky o muzikoterapii a orofaciální terapii. Prioritou je navýšení kapacity služby o 20 rodin a spolupráce s odbornými institucemi.
„Grantový program Nadace rozvoje občanské společnosti, financovaný z prostředků The VELUX Foundations“.
Online mapa dostupných služeb rané péče – https://ranapece.vcasnapomocdetem.cz/
Nadační fond avast
V rámci projektu dojde ke sdílení dobré praxe na třech setkáních v rámci volného sdružení poskytovatelů rané péče v Olomouckém kraji. Společně s vedoucími pracovišť a zástupci Olomouckého kraje budeme probírat strategie, možnosti podpory rané péče a řešení bílých míst oboru. Máme výbornou zkušenost s organizací kulatých stolů, kde se jednou ročně sejdou všichni odborníci, kteří se podílí na péči o děti těžce nemocné nebo s postižením v Olomouckém kraji (lékaři, pedagogové, poskytovatelé soc. služeb, OSPOD a další). Navíc předpokládáme sdílení dobré praxe na konferencích a kongresech v oblasti neonatologie a pediatrie, ale i na konferenci poskytovatelů rané péče v Olomouci.
Nadace J&T
Cíl projektu: Rodiče získají informace a dovednosti, které jim pomohou zorientovat se v oblasti postižení jejich dítěte a v možnostech stimulace vývoje prostřednictvím kompenzačních a didaktických pomůcek a speciálních hraček. Rodiče získají okamžitou podporu po sdělení nepříznivé diagnózy a dítě získá individuálně zaměřený, přirozený soubor činností, které pomohou dítěti maximálně využít svého potenciálu. Rodiče budou schopni pečovat o své dítě doma a nebudou nuceni předávat dítě do ústavní péče.
Nadace Agrofert
Cílem projektu je zajistit dostupnost služby rané péče pro rodiny s dětmi s tělesným, mentálním a kombinovaným postižením, včetně dětí s poruchou autistického spektra 0 do 7 let na území Olomouckého kraje. Pracoviště je součástí Společnosti pro ranou péči, která poskytuje kvalitní službu rané péče již od roku 1990.
Zaměříme se na podporu rodičovských kompetencí a podporu vývoje dítěte a uspokojení žadatelů o službu. Poradci dále budou spolu s rodiči pracovat na rozvoji kompenzačních mechanismů a rozvoji pohybových schopností dětí s postižením v domácím prostředí.
DIPLOMATIC SPOUSES ASSOCIATION Z. S.
Díky finančnímu příspěvku od DSAPRAGUE můžeme připravit pro klientské rodiny střediska prodloužený víkendový pobyt v podhůří Králického Sněžníku – v Hynčicích pod Sušinou. Projekt podpořila i společnost innogy.
MĚSTA:
Statutární město Olomouc Statutární město Prostějov Statutární město Přerov Město Šumperk
Město Hanušovice Město Zábřeh Město Mohelnice Město Hranice










MÉDIA:
FIRMY, SOUKROMÍ DÁRCI A DOBROVOLNÍCI
Stavební firma Vymětal s.r.o. – dárce s velkým srdcem
Opravdu velké poděkování patří společnosti Vymětal s.r.o., jmenovitě panu jednateli Ing. Jiřímu Sedláčkovi za poskytnutí finančních prostředků rodinám, které vychovávají dítě s postižením v domácím prostředí. Částka, kterou se rozhodli věnovat je ve výši 150 000, Kč na úhradu automobilu a speciálních pomůcek.










GOLF A REA, a.s. PauliZ Foto Honza Volf
Dům pokojného stáří sv. Anny Velká Bystřice, Základní Škola A Mateřská Škola Horka Nad Moravou. Studenti SPŠS, studenti UPOL, Eva Machová, Martina Zahnášová, Erlina Hanelová, Martina Haratková, Veronika Trčková, Romana Schejbalová, Pavel Schejbal, Petr Matyáš, Anna Matyášová, Pavla Plachá, Lucie Plachá, Martin Plachý, Jitka Urbanová, Josef Řepka, Michal Šmerda, Karol Rigó, Marie Hajná, Richard Šrámek, Dagmar Šrámková, Hana Šrámková, Michal Štábl, Petr Koubek, David Kárný, Jana Machová, Aleš Mach, Alice Háková, Jaroslav Hák, Iva Háková, Marcela Mertová, Silva Mertová, Agáta Matoušková, Tereza Strnadlová, Irena Strnadlová, Radmila Juříčková, Radek Krečiřík, Jakub Vysloužil, Zdeněk Vysloužil, Dita Vojnarová, Gábina Nádvorníková, Roman Hora, Lucie Dvořáková, Eva Krajčovičová, Petr Hořava, Michaela Sedláková a Lucie Halířová.